Estrada

Ane Paška otkrila borbu sa psihozom: Posle mesec dana na psihijatriji krenula na put biciklom

Hrvatska pevačica je otvoreno govorila o teškom periodu, terapiji i odluci da potraži novi početak, a podršku je dobila od porodice

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Hrvatska pevačica je otvoreno govorila o teškom periodu, terapiji i odluci da potraži novi početak, a podršku je dobila od porodice

Hrvatska pevačica i kantautorka Ane Paška podelila je sa javnošću svoju ličnu priču o borbi sa psihičkim problemima. U intervjuu je otkrila da je nakon tri nedelje nesanice potražila stručnu pomoć i provela mesec dana na psihijatriji, gde joj je dijagnostikovana psihoza F23.

Tokom lečenja, kako je ispričala, pila je između 12 i 15 lekova dnevno, što joj je donelo olakšanje, ali i izazvalo snažnu potrebu za promenom. Presudan trenutak nastupio je kada je, po povratku kući, odlučila da krene na putovanje biciklom bez plana kada će se vratiti. Svoju odluku poverila je roditeljima, a podršku je dobila od oca, koji joj je odmah ponudio pomoć.

“Meni je trebalo nekoliko meseci da odem na psihijatriju i tamo sam otišla potražiti pomoć. Bila sam tu nekih mesec dana i onda sam počela ekstremno spavati od tih lekova, pila sam 12 do 15 lekova dnevno”, ispričala je Ane Paška.

Pevačica je detaljno opisala teškoće sa kojima se suočavala, posebno ističući nesanicu i osećaj haosa. “Dijagnoza koju sam dobila je psihoza F 23 i to se manifestovalo kroz nesanice. Tri nedelje sekunde nisam spavala, to je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu”, rekla je u emisiji “Nedjeljom u 2”.

Nakon što je počela svoju biciklističku avanturu, Ane je osetila povratak snage i volje, što joj je pomoglo na putu oporavka. Fanovi i javnost su sa pažnjom pratili njeno iskustvo, a podrška porodice bila joj je ključna tokom najtežih dana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Exit mobile version