Paparazzo
Prve slike trudne Silvije Nedeljković: Posle 17 godina čekanja, pevačica i golman očekuju blizance
Silvija Nedeljković i Saša Stamenković uhvaćeni pred klinikom za vantelesnu oplodnju, budući roditelji konačno ostvaruju svoju želju za potomstvom.
Silvija Nedeljković i Saša Stamenković uhvaćeni pred klinikom za vantelesnu oplodnju, budući roditelji konačno ostvaruju svoju želju za potomstvom.
Poznati srpski golman Saša Stamenković i njegova supruga, bivša pevačica Silvija Nedeljković, dočekali su radosne dane – nakon dugih 17 godina zajedničkog života i borbe za potomstvo, par očekuje blizance. Paparaco ekipa zabeležila je prve fotografije trudne Silvije dok je odlazila na redovan pregled kod ginekologa, u specijalizovanoj klinici za vantelesnu oplodnju. Na snimcima je u prvom planu njen trudnički stomak, što ukazuje da je Silvija trenutno u šestom mesecu trudnoće – ovo su ujedno i prve javne slike pevačice u drugom stanju.
Silvija je u ranijem intervjuu za “Blic” otvoreno govorila o svom iskustvu i izazovima na putu do potomstva: “Upravo te ta vera vodi napred. Ovo nije tužno i ne želim da se ovo gleda na tužan način zato što mnogo žena to prolazi, možda i duže nego ja. Teško je kada ideš na vantelesne, teško je kada izgubiš bebu, teško je da se vratiš iz toga. Meni se pre dve godine desilo da sam mislila dva, tri meseca nakon gubitka da ne može dalje, da više nema dalje i da je to to. Međutim, ta vera i to nešto me je vratilo na pravi put i opet mi dalo tu snagu. Želim da ženama kažem da ne treba odustajati. Dokle god smo mi sa dve noge na zemlji, žive, zdrave i prave to je moguće. I kada su prognoze lekara nikakve desi se čudo. Meni se konkretno desilo čudo. Mislim da je sve to nešto što nas još više ojača, šta treba da nas pogura napred. ne treba da se odustaje. Nažalost to je sastavni deo naših života. Svaki drugi par se bori sa sterilitetom i to je jedna tužna istina svih nas. Ne vidim ništa loše da se priča o tome, da podržavamo jedni druge da se apeluje da žene pričaju o tome. Jer možda bi dale savet nekome šta je ona prošla i možda bi nekom pomogle. Da li je to ishrana, način života, odnos prema sebi… Mnogo parova ulaze u krize, probleme kada im se dogodi gubitak, te negativne čuvene bete. Sve je to teško. Teško je nama ženama koje treba sve to da iznesemo. Ali teško je i muškarcima. Znam da i moj Saša sigurno na sebi težak način proživljava. Neće plakati, ali na muški način vidim da pati. Međusobna podrška je bitna. Tu je snaga, ta srž uspeha, ta povezanost, i sam šlag na torti je ta vera da ne treba odustajati. Treba verovati, samo pozitivno i to će doći. Samo je božja volja u pitanju,” naglasila je Silvija.
Ova vest oduševila je njihove prijatelje i fanove, a Silvijina poruka o istrajnosti i podršci odzvanja među mnogima koji se suočavaju sa sličnim izazovima.