Estrada

Pevačica otkrila borbu sa psihozom: Tri nedelje bez sna promenile mi život

Hrvatska pevačica iskreno govorila u emisiji o teškim momentima, nesanicama i pritisku umetničkog života

Published

on

Instagram.com

Hrvatska pevačica iskreno govorila u emisiji o teškim momentima, nesanicama i pritisku umetničkog života

Ane Paška, poznata hrvatska pevačica i kantautorka, otvoreno je govorila o svom iskustvu sa psihičkim problemima u emisiji “Nedjeljom u 2”. Iskreno je ispričala sa kakvim se izazovima suočila, ističući da joj je dijagnostikovana psihoza F23, a da su nesanice bile glavni simptom ovog perioda.

Kako je otkrila, tri nedelje nije spavala, što je opisala kao izuzetno teško i haotično iskustvo. “Tri nedelje sekunde nisam spavala, ne znam da li to možete razumeti. To je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu. Nemate više sutra kada ne spavate, nema energije. Ja sam mogla razgovarati, ali mene je vaša energija napadala. Telo je bilo tu, a prolaziš teški haos i neopisivu bol. Prođe tramvaj i tebe to reže, to je takva vrsta osećaja”, rekla je Ane Paška tokom gostovanja.

Pevačica je istakla da je do svega došlo zbog prevelikog opterećenja i konstantnog pritiska da bude kreativna i pametna, što je posebno naglašeno tokom studija na Akademiji. “Bilo je jako teško, zato što smo bili prenakrcani teretom. Trebalo je pročitati toliko knjiga, trebalo je ići na predstave i filmove. Ono što mi je najteže padalo je da si ti zapravo bio uvek pod pritiskom, pogotovo dramaturgija je taj slučaj da uvek moraš imati mišljenje i moraš biti pametan”, objasnila je.

Nesanice je uporedila sa osećajem kao da je “na 30 LSD-a”, ističući koliko je teško bilo funkcionisati u takvom stanju. Ova otvorena ispovest naišla je na razumevanje i podršku publike, a Ane Paška je ovim korakom pokazala koliko je važno govoriti o mentalnom zdravlju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Exit mobile version