Connect with us

Estrada

NISU ZABORAVILI HALIDA BEŠLIĆA: Počast muzičkoj legendi kraj KNEŽAK IZVORA koji je opevao u pesmi ROMANIJA

Published

on

Halid Bešlić Halid Bešlić

Knežak izvor kod Sokoca nije samo izvor planinske vode, nego i motiv čuvene pesme nedavno preminulog pevača

Ovaj izvor je postao poznat širom regiona zahvaljujući pesmi Halida Bešlića Romanija, u kojoj je opevan kao mesto nostalgije, povratka i emocije.

Halid je preminuo 7. oktobra prošle godine, a njegova smrt je za trenutak ponovo ujedinila čitav region. Velikog pevača svi su žalili jednako, tugovali zbog njegovog odlaska, pevali njegove pesme, ali se i prisećali brojnih anegdota koje govore da nije bio samo muzička zvezda, nego i običan čovek.

Samo nekoliko dana nakon njegove smrti, poštovaoci i meštani Halidove rodne Knežine okupili su se kod Knežak izvora kako bi mu odali poštu. Pored izvora, postavili su dve njegove fotografije sa natpisom “Posljednji pozdrav. Tvoja Knežina“. Tom prilikom, otpevali su i nekoliko njegovih najpoznatijih pesama.

I danas, Knežak izvor ostaje mesto gde se spajaju priroda, pesma i uspomena na legendu koju su svi voleli. Ovaj spontani događaj pokazuje da Halid Bešlić i dalje živi na ovim prostorima i među ljudima koji ga nisu zaboravili.

Halid Bešlić

Pink.rs

Estrada

Lepa Lukić o oporavku nakon nezgode: Polomila sam nogu u prodavnici

Folk pevačica otvoreno o povredi i izazovima tokom mirovanja, otkriva kako teče proces oporavka

Published

on

By

Folk pevačica otvoreno o povredi i izazovima tokom mirovanja, otkriva kako teče proces oporavka

Lepa Lukić, legendarna pevačica narodne muzike, nedavno je doživela nezgodu tokom svakodnevne kupovine, što je dovelo do ozbiljne povrede. Tokom boravka u prodavnici, Lukićeva je pala, pri čemu je povredila kolena i polomila nogu na dva mesta, zbog čega je hitno hospitalizovana.

Pevačica se sada oglasila i podelila sa javnošću detalje o incidentu i trenutnom zdravstvenom stanju. Ističe da je oporavak spor i zahteva potpuno mirovanje, a svakodnevicu joj u ovom periodu olakšava poseban napitak koji sama priprema i koristi za ublažavanje bolova.

“Pala sam na kolena i odrala ih. Noga se izvrnula i došlo je do preloma na dva mesta! Kuvam jedan napitak i mlak ga stavljam na nogu. Sedam dana sam to koristila i bolovi su gotovo nestali. Oporavak ide polako, ali i dalje ne mogu nigde da izlazim”, ispričala je Lepa Lukić za domaće medije.

Njena iskrenost i borbenost naišle su na brojne poruke podrške kolega i poštovalaca, koji joj žele brz oporavak. Iako se još uvek ne može vratiti svakodnevnim aktivnostima, pevačica optimistično gleda na period koji sledi i strpljivo čeka potpuni oporavak.

Lukićeva je poznata po svojim hitovima i dugoj karijeri, a javnost sa nestrpljenjem očekuje njen povratak na scenu kada zdravstveno stanje to bude dozvolilo.

Pročitaj još

Estrada

Maja otvoreno o odnosima sa Stanijom i Aneli: Provokacije me ne dotiču, ali da me neko tako odjavi – teško bih podnela

Maja Marinković je u emisiji ‘Radio Amnezija’ govorila o svađama i provokacijama sa Stanijom i Aneli, ističući da joj uloga ‘zajedničkog neprijatelja’ nije strana i da bi je javno odbacivanje teško pogodilo.

Published

on

By

Maja Marinković je u emisiji ‘Radio Amnezija’ govorila o svađama i provokacijama sa Stanijom i Aneli, ističući da joj uloga ‘zajedničkog neprijatelja’ nije strana i da bi je javno odbacivanje teško pogodilo.

Maja Marinković je bila gošća u emisiji ‘Radio Amnezija’, gde je otvoreno govorila o aktuelnim odnosima sa Aneli, Stanijom i Asminom. Tema razgovora bila je nedavna žurka na kojoj su, kako je primetila, Stanija i Aneli privremeno zakopale ratne sekire i ujedinile se protiv nje. Na pitanje voditelja Bore da li oseća da zapravo ona kontroliše situaciju, Maja je odgovorila da je zaista tako: ‘Ja sam se sinoć provela odlično, jesmo videli provokaciju, jasno je kao dan da jedan zajednički neprijatelj može da ih ujedini, ali jeste džojstik u mojim rukama. Stanija samo što mi nije sela u krilo sad. One su obe donje verbalno sa mnom. Ja moram da se branim kad me neko uvredi. Stanija pokazuje svoje pravo lice i sama sebi je skinula masku. Aneli je rekla da joj je Stanija uništila život, a sad sam im ja zajednički neprijatelj, došla sam na kraju cele tu priče. Meni su te provokacije presmešne.’

U nastavku razgovora, Bora je primetio da je sada aktuelan trio Maja, Stanija i Aneli, i da je Maja ta koja je postala glavna tema, umesto da to budu Stanija, Aneli i Asmin. Maja je potvrdila da je to tačno i objasnila: ‘Imali smo svađu, raspravu u Odabranima kad su bile nominacije, u dva meseca koliko su raspravljali su rekli sve, ali Stanija je sad provokator naše veze. Moji bivši partneri su čak sa njim u korektnim odnosima, a ja doživljavam ozbiljne provokacije, da me neko odjavi preko ekrana, to bi mi udarilo na kompleks doživotni, ne znam mogla da se oporavim, tako da Staniju razumem, ali je to klasičan vapaj za kadrom.’

Na kraju, voditelj je pokrenuo pitanje složenih odnosa među bivšim verenicima i partnerima, gde su svi na neki način povezani i opterećeni prošlim vezama. Maja je kroz komentare jasno stavila do znanja da dobro razume dinamiku odnosa i da, uprkos provokacijama, ostaje sigurna u svoju poziciju.

Elita 9: Maja oplela kao nikad po Aneli i Staniji,pa Ahmići dala krila da nastavi dalje- 24.06.2026.


Pročitaj još

Estrada

Terza prekinuo odnose sa Lukom i Anitom zbog uvreda na račun porodice

Gostujući u emisiji ‘Amnezija’, Terza je otvoreno govorio o raskidu prijateljstva sa Lukom i Anitom posle teških reči upućenih njegovoj bivšoj verenici i majci njegovog deteta.

Published

on

By

Gostujući u emisiji ‘Amnezija’, Terza je otvoreno govorio o raskidu prijateljstva sa Lukom i Anitom posle teških reči upućenih njegovoj bivšoj verenici i majci njegovog deteta.

U emisiji ‘Amnezija’, prvi gost Bore i Filipa bio je Terza, koji je detaljno izneo razloge sukoba sa Lukom i Anitom. On je objasnio da je sve počelo nakon što je Aneli ušla u rijaliti, a Luka se sukobio sa njom i upleo Milicu, majku Terzine ćerke, u tu priču, iako je njihova ćerkica tada bila kod kuće. Milica je zbog toga tužila Luku. Terza je naveo da je više puta bilo pomena neprijatnih tema, uključujući i priču sa Anđelom, gde je Luka slao poruke dok je Milica bila trudna, što mu je bilo jako teško da sluša.

Dodao je da mu je bilo posebno neprijatno kada je Anita, nakon što je Milica spomenula da je želela dete sa Boškićem, izgovorila: “A šta je ona htela grupnjake” i nastavila sa sličnim uvredama. Terza je istakao da je očekivao da mu bar priđu i objasne situaciju, a ne da iznose takve stvari u javnosti. On je zamolio ostale učesnike da ne pominju priču sa Anđelom, naglasivši: “Ne branim ja Milicu, nego mi je neprijatno da slušam o tome jer imam dete s njom.”

Posebno ga je pogodilo što je, kako kaže, Luka vređao sve što ima – oca, majku i dete – što je za njega neprihvatljivo: “S njim sam završio”, poručio je Terza.

U nastavku razgovora osvrnuo se i na Anitu, navodeći da ne razume zašto joj smeta kada spomene “Bajaderu”, ako je već tamo potpisivala ugovor. Na pitanje Filipa zašto je Biljana tako izjavila o njemu, Terza je odgovorio da mu je Milan rekao kako ga njegova majka ogovara napolju, iako ne zna pravi razlog za to. On je naglasio da je upravo on bio jedini koji ih je branio u kući, posebno kada su saznali za trudnoću, i često je bio na njihovoj strani. Međutim, kako zaključuje, Anita i Luka su više puta vređali njegovu bivšu verenicu i majku njegovog deteta, zbog čega je odlučio da prekine svaki kontakt sa njima.

Elita 9: Terza priča o svojoj svađi sa Anitom i Lukom,pokušava da se iskupi kod Milice?- 24.06.2026.


Pročitaj još

Estrada